Pójść za ciosem!

Niedziela, godzina 11:00
Stadion w Desznie
Zapraszamy!

W najbliższą niedziele nasza drużyna rozegra drugi mecz rundy wiosennej, przeciwnikiem Floriana będzie drużyna Płowce - Stróże Małe. W poprzedniej rundzie padł wynik 2:2 (Kałwik i S. Rygiel z wolnego), nasz najbliższy rywal słynie przede wszystkim z walki na całej długości i szerokości boiska, a nie raz wręcz z brutalnych zagrań czego sami doświadczyliśmy w rundzie jesiennej. Będzie to na pewno bardzo ciężki mecz, ale jeśli chcemy się utrzymać to musimy ten mecz po prostu wygrać i każdy inny rezultat będzie klęską.
W pierwszej kolejce nasz rywal wygrał z drużyną z Rzepedzi 3:1, więc na pewno nie można zlekceważyć przeciwnika i wyjść w 100% skoncentrowanym na ten pojedynek.
Płowce - Stróże Małe w 14 meczach zgromadziły 20 pkt (6 wygranych, 2 remisy, 6 porażek, bilans bramek 24-23), natomiast na wyjeździ idzie im średnio jak nie powiedzieć słabo, wygrali zaledwie 2 mecze a ponieśli aż 4 porażki i zanotowali 1 remis, a bilans bramkowy spotkań wyjazdowych to 11-17, a wygrali w Rzepedzi 3:4 i Polańczyku również 3:4. Patrząc na wyniki można śmiało stwierdzić, że jest to drużyna walcząca do końca.

Do ciekawego pojedynku dojdzie w Polańczyku, gdzie wzmocnieni armią z Leśnika Baligród gospodarzę podejmą vicelidera z Tarnawy, który po zwycięskim meczu na szczycie z Porażem, będą chcieli dopisać sobie kolejne 3 pkt, my stawiamy w tym meczu na remis, bo wszyscy wiedzą jakie boisko jest w Polańczyku i ciężko się tam gra.
Lider podejmie u siebie Średnią Wieś i powinien poradzić sobie z Pionierem, ale na pewno nie będzie to dla nich spacerek, bo goście mają w swoich szeregach kilku dobrych zawodników.
Beniaminek i zarazem rewelacja rozgrywek tj. LKS Olszanica podejmie u siebie Remix Niebieszczany i będzie to na pewno ważny mecz dla oby zespołów, LKS ma jeszcze spore szanse na awans (co byłby nie lada sensacją) a Remix goni nasza drużyna i też potrzebują pkt jak powietrza, my stawiamy na gospodarzy.
Szarotka Nowosielce podejmuje na własnym boisku LKS Odrzechowa i na pewno będą chcieli wygrać i zarazem przeskoczyć gości w tabeli. Gospodarze na pewno grają w tym sezonie poniżej oczekiwań wszystkich, nie tylko kibiców Szarotki, ale też "B-klasowych ekspertów", którzy przed sezonem stawiali Szarotkę w gronie zespołów walczących o awans. Bardziej stawiałbym na Szarotkę, która w swoim zespole ma kilku zawodników, którzy mogą zrobić różnice.
Nasz poprzedni rywal tj. Orkan Markowce podejmie u siebie Orion Pielnia i ciężko wytypować faworyta tego spotkania, na pewno atutem gospodarzy jest najlepszy strzelec drużyny, który w konfrontacji z naszą drużyną siał postrach po wrzutkach w pole karne (w sumie wszystko grali na niego). Ale naszym zdaniem w tym meczu może paść remis.
Ostatni mecz XV kolejki odbędzie się w Porażu, gdzie miejscowy Juventus podejmie walczący o B-klasowy byt Drewniarz i wiadomo kto będzie faworytem i kto będzie od 1 minuty napierał, oczywiście gospodarze, i inny wynik niż zwycięstwo Porażu będzie wielką sensacją.